تبلیغات
خرید فروش انواع استروئید هورمون دکادورابولین ناندرولون کات حجم دوره خشک کلن بوترول پارابولان پری موبلان استانازول استانازولول وینسترول دیانابول آنابول آناپول آناپولون آناپولان ترنبولون بولدنون سایپیونات پرپیونات تستوسترون اکسی متالون دکورت دگزا سوستانون اک - تنظیم دوره مصرفی سوماتروپین

خرید فروش انواع استروئید هورمون دکادورابولین ناندرولون کات حجم دوره خشک کلن بوترول پارابولان پری موبلان استانازول استانازولول وینسترول دیانابول آنابول آناپول آناپولون آناپولان ترنبولون بولدنون سایپیونات پرپیونات تستوسترون اکسی متالون دکورت دگزا سوستانون اک

دوشنبه 9 خرداد 1390

تنظیم دوره مصرفی سوماتروپین

نویسنده: مرتضی نعمت الهی   طبقه بندی: استروئید های تزریقی، 

تنظیم دوره مصرف سوما

بی مقدمه می رویم سر اصل مطلب! هورمون رشد انسانی زمانی که با انسولین و استروئیدها و با T3 تلاقی پیدا کرده و در یک دوره با این داروها مصرف می شود کارایی بهتری از خود بر جای می گذارد. کارایی هورمون رشد زمانی که با انسولین در یک دوره مصرف می شود به شدت افزایش می یابد و کسانی که از دوره های سوما و انسولین استفاده کرده اند به تجربه نیز این مسئله را دریافته و به آن مهر تایید می زنند.

دلیل این مسئله را نیز این چنین می توان توضیح داد که مصرف هورمون رشد موجب کاهش حساسیت بدن نسبت به هورمون شناخته شده انسولین می شود. هورمون رشد در صورتی که به تنهایی مصرف شود تاثیر بسیار کمی در تشدید رشد از خود نشان خواهد داد ولی در صورتی که آن را با انسولین و استروئیدها و مخصوصا با IGF-1 همراه کنید نتیجه خارق العاده ای این دارو در تشدید رشد عضلانی خواهید گرفت.
البته این به شرطی است که اولا IGF-1 را بتوانید پیدا کنید و در ثانی نمونه هایی که یافته اید اصل باشند و در همین سلسله مقالات در مورد این ترکیب نیز به همین منوال که در مورد هورمون رشد سخن می گوییم صحبت خواهیم کرد.
تاثیر تلاقی این دو هورمون را به وضوح می توان در بدن پرورش اندام کاران عهد عتیق که نمونه های انسانی هورمون رشد که از هیپوفیز اجساد استحصال می شد و IGF-1 را مصرف می کرده اند می توان مشاهده کرد.

انسولین

مصرف انسولین را با 5 واحد در روز شروع کرده و روزانه 1 واحد به دز مصرفی خود بیافزایید تا اینکه بدن به تدریج با این دارو سازگار شده و آن را بپذیرد. زمانی که بدن با این دارو آشنا شد و خطر حساسیت به این دارو و رفتن به شوک انسولینی برطرف شد مصرف روزانه 7 الی 10 واحد انسولین در حوالی صبح و 7 الی 10 واحد از این هورمون بعد از ظهر و حوالی پس از تمرین به همراه مصرف روزانه هورمون رشد به صورتی که در همین بحث و در گفتارهای قبلی به طور واضح و روشن گفته شد بهترین نتیجه را به همراه خواهد داشت.
به دو دلیل گفته توصیه می کنیم در دوره های سوما، انسولین را اول صبح و پس از تمرین بزنید چون در هر دو مورد از این مقاطع زمانی، میزان ترشح هورمون رشد در بدن در پایین ترین حد خود می باشد و از این جهت تداخلی بین این دو هورمون نخواهد بود.

metformin

انسولینی که مصرف می کنید به مقاومت انسولینی که هورمون رشد تزریق شده از خارج، در بدن ایجاد می کند غلبه کرده و رشد را بیشتر از پیش تقویت خواهد کرد. کسانی که قصد استفاده از انسولین را ندارند می توانند سوما را به همراه Glucophage که در سیستم دارویی ایران به نام ژنریکMetformin نامیده می شود و تستوسترون مصرف کنند.
استفاده تکی از هورمون رشد که در ایران سوما نیز نامیده می شود برای دوره های کات ایده آل است ولی در صورتی که قصد عضله سازی با این هورمون را دارید استفاده از آن به صورت دوره ای و به همراه استروئیدها و انسولین و یا Metformin و IGF-1 الزامی خواهد بود.

هشدار

نیمه عمر هورمون رشد در حدود دو ساعت است. برخی ها استفاده از این هورمون در مقطع زمانی قبل از خواب را توصیه می کنند ولی این تجویز نیز از جمله تجویزهای غلط بوده است. ترشح هورمون رشد طبیعی بدن در اولین ساعات خواب افزایش می یابد و اگر سوما را قبل از خواب تزریق کنید با اور دز شدن این هورمون در بدن مواجه خواهید شد و سیستم دفاعی و ایمنی بدن نیز با مشاهده این ناهنجاری، اثر این هورمون در بدن را خنثی خواهد کرد.
برای افزایش اثر عضله سازی سوما در دوره هایی که از این هورمون استفاده می کنید می توانید یک نمونه از استروئیدهای خوراکی حاوی 17aa که خوراکی نیز هستند را در طول دوره مصرف سوما استفاده کرده و بدین ترتیب به افزایش ترشح طبیعی فاکتورهای رشد شبه انسولین (IGF-1) که از ملزومات تاثیر بهتر سوما در بدن است کمک کنید.
این نمونه از استروئیدهای خوراکی برای کبد سمی هستند و در مصرف آنها رعایت احتیاط را باید کرد ولی بنا به دلایلی که نیاز به شکافتن آن در این مبحث نیست موجب افزایش میزان ترشح فاکتورهای رشد شبه انسولین در بدن می شود و منظور از مصرف این دسته از استروئیدها به همراه دوره های سوما نیز گرفتن این اثر از این دسته از داروها بوده است. ار جمله شناخته شده ترین این دسته از داروها می توان به دیانابول اشاره کرد.

استفاده از تستوسترون و یک نکته

همچنین به جای استروئیدهای خوارکی می توان از تستوسترون نیز استفاده کرد و دوره ای متشکل از تستوسترون، سوما و انسولین تنظیم کرد. در صورتی که از تستوسترون استفاده می کنید بهتر خواهد بود که قبل از شروع مصرف سوما، از استرهای طولانی اثر تستوسترون استفاده کرده و سطح سرمی تستوسترون در خون را بالا برده و آنگاه مصرف سوما را شروع کنید. چرا که سوما داروی گران قیمتی است و در مورد این دارو نمی توان شیوه آزمون و خطا را به اجرا گذاشته و یا بیگدار به آب زد.
استفاده از استرهای طولانی اثر تستوسترون به مدت دو هفته قبل از شروع مصرف سوما برای بالا بردن سطح سرمی تستوسترون در خون و برای آماده کردن زمینه برای تزریق سوما ضروری خواهد بود و همین ریزه کاری هاست که تفاوت اثری که ورزشکار دیمی کار ایرانی و ورزشکار مسلح به علم اروپایی و آمریکایی از سوما می گیرد را رقم می زند.
بسته به هدفی که از دوره دارید می توانید دز داروهای کمکی همانند انسولین و تستوسترون را معین کنید. اگر قصد حجم دارید می توانید دز آندروژن و انسولین را زیاد انتخاب کنید و اگر قصد حجم خشک دارید می توان دز آندروژن را کمتر و دز انسولین را کمتر انتخاب کرده و تا حدودی دز سوما را افزایش دهید.

T3

T3 نیز یکی دیگر از هورمون هایی است که اگر به کات شدن توام با حجم علاقه مند هستید باید در کنار سوما و در مصرف دوره ای این دارو به قصد حجم استفاده شود. چرا که سوما همچنین موجب کاهش ترشح این هورمون از غده تیروئید می شود.
T3 را باید در دوره های کوتاه مدت مصرف کرد چرا که موجب به هم ریختن بالانس غدد مترشحه داخلی می شود. از معجزاتی که هورمون رشد در خود دارد می توان به افزایش حجم خشک عضلانی در مصرف دوره ای آن با انسولین و استروئیدها اشاره کرد. چیزی که از مصرف تکی انسولین و استروئیدها نمی توان انتظار داشت.
استفاده از هورمون رشد همچنین در جوان تر کردن و شاداب تر کردن پوست و سوزاندن چربی های مزاحم و سمج و تناسب اندام نیز موثر واقع شده است و همچنین کسانی که از این هورمون استفاده می کنند با بهبود خلق و خو و تقویت روحیه رو به رو می شوند ضمن اینکه در مورد عوارض جانبی این دارو نیز در کتب پزشکی هشدارهایی داده شده است و در ابتدای این سلسله در مورد سوما و قبل از اینکه وارد بحث در مورد این هورمون شویم به آنها اشاره کردیم.

تفاوت سوما با استروئیدها
استروئیدها توان افزودن بر حجم سلول های عضلانی را دارند و این در حالی است که تعداد سلول های عضلانی در بدن افراد تحت تاثیر ژنتیک بوده و معمولا ثابت است. سوما دارویی است که حتی می تواند بر تعداد سلول های عضلانی نیز بیافزاید و از این نظر بسیار قدرتمند تر از حتی قدرتمند ترین استروئیدها بوده و منحصر به فرد است.

نیمه عمر سوما
نمیه عمر سوما تقریبا دو ساعت است و تا حدود چهار ساعت پس از تزریق این دارو، این هورمون رشد تزریق شده به بدن مانع از ترشح طبیعی نمونه طبیعی این هورمون از خود بدن می شود و پس منطقی خواهد بود اگر 4 ساعت فاصله زمانی بین تزریق این دارو و اولین ساعات خواب خود را مد نظر داشته باشید تا تزریق این دارو بر روند ترشح طبیعی این هورمون در بدن شما تاثیر منفی نداشته باشد.

ترشح طبیعی هورمون رشد
هورمون رشدی که در بدن ما تولید و ترشح می شود اغلب در دو ساعت اولی که به خواب می رویم تولید می شود و این مسئله در مورد دیگر هورمون هایی که به طور طبیعی در بدن تولید می شود نیز صدق می کند. زمانی که شما هورمون رشد را تزریق می کنید بدن شما با این تصور که اولین ساعات خواب است و سطح ترشح هورمون رشد به طور طبیعی افزایش یافته است دچار خواب آلودگی می شود و بدین ترتیب می توانید چرت نیم روز خود را نیز به خوبی به جای آورید.
یکی از دلایلی که گفته می شود تزریق سوما موجب بهبود کیفیت خواب می شود نیز همین مکانیسم و همین روند بوده است. بدانید که خواب نیم روز و خواب کوتاه بعد از تمرین برای تشدید رشد نیز الزامی است.

آکرومگالی
این کلمه در زبان فارسی به غول آسایی نیز معنی شده و نوعی بیماری نیز به شمار می رود خواه به آن مبتلا باشید و خواه نه! معمولا مصرف سوما در دزهای معمول به ندرت به بروز این عارضه در بدن منجر می شود چرا که مکانیسم های دفاعی بدن به خوبی وارد عمل شده و هورمون رشد موجود در بدن را تعدیل می کنند ولی افرادی که در این مکانیسم از بدن خود دچار نقص هستند و با افزایش بی رویه ترشح هورمون رشد در بدن خود نیز مواجه هستند به طور طبیعی به آکرومگالی مبتلا می شوند و افرادی که از سوما استفاده کرده و در این مکانیسم از بدن خود نیز دچار نقص هستند به این عارضه مبتلا می گردند.
در متون پزشکی نیز به این مسئله اشاره شده است که تزریق خارجی سوما به ندرت به این عارضه ختم می شود ولی احتمال این مسئله نیز به طور کامل رد نشده است و در ضمن تاکید شده است که استفاده از سوما در مورد افرادی که تا حدودی به این عارضه مبتلا هستند عارضه را به مراتب تشدید خواهد کرد.

سوما و IGF-1
شاید خیره کننده ترین تاثیر IGF-1 در افزایش سنتز پروتئین در بدن باشد و این ترکیب با افزایش تولید و تشکیل mRNA و افزایش ورود آمینو اسید به درون سلول های عضلانی موفق به انجام این کار می شود.
افزایش سنتز پروتئین در عضلات نیز به افزایش حجم توده عضلانی ختم می شود. تحقیقات نشان داده است که این تاثیر IGF-1 به شدت وابسته به هورمون رشد است و زمانی به شکل کامل به مرحله عمل در می آید که هورمون رشد در محل حاضر باشد!
این در حالی است که تحقیقات همچنین نشان داده است که هورمون رشد نیز به تنهایی قادر به افزودن بر حجم توده عضلانی نبوده است. تلاقی این دو هورمون یعنی مصرف این دو دارو موجب تشدید درخور توجه سنتز پروتئین در عضلات می شودذ.
حتما می دانید که هورمون رشد و IGF-1 هر دو ترکیباتی هستند که با ورود به بدن موجب کاهش میزان ترشح طبیعی هورمون رشد در بدن می شوند.
IGF-1 ترکیبی است بسیار ناپایدار که نگهداری آن باید با دقت تمام صورت بگیرد وگرنه بی اثر خواهد شد و به همین دلیل نیز به نمونه های موجود در بازار سیاه اعتماد چندانی نیست و در ثانی این هورمون قیمت بسیار بالایی نیز دارد.
گفته می شود که یا استفاده از استروئیدهای خوراکی نظیر دیانابول در طول دوره مصرف سوما تا حدودی می توان بدن را تحریک به ترشح و تولید IGF-1 نمود. گفته می شود که دیانابول در جریان عبور از کبد منجر به افزایش محسوس ترشح IGF-1 در بدن می شود.

جایگاه Igf1 در پرورش انداماین ماده که هورمونی از جنس پلی پپتید است را در برخی منابع به نام somatomedin C هم می شناسند. این ماده غالبا در پاسخ به تولید طبیعی هورمون رشد که از غده هیپوفیز ترشح می شود و در کبد تولید می شود. جالب است بدانید بیشترین تاثیری که هورمون رشد در بدن بر جای می گذارد را به توانایی این هورمون در افزایش میزان هورمون IGF1 در بدن نسبت داده اند! میزان و درصد تبدیل شدن هورمون رشد به IGF1 در بدن افراد مختلف با هم برابر نیست ولی به طور کلی می توان گفت که از هر واحد سومایی که تزریق می کنید 4 الی 6 میکروگرم IGF1 در بدن تولید می شود.
IGF1 تولید شده در بدن به منظور تشدید فرایند رشد که مد نظر ماست بر روی نسوج مختلف بدن اثر می کند. این ترکیب را می توان در خانواده فاکتورهای رشد جای داد که شباهات بسیار زیادی به انسولین نیز دارند و از این رو این ترکیب را فاکتور رشد شبه انسولین نیز نامیده اند.
از مهم ترین تاثیرات و توانایی های این ترکیب پلی پپتیدی در بدن می توان به تحریک تقسیم سلولی (mitogenesis) و کمک به تمایز سلولی اشاره کرد. این گفته به این معنی است که IGF1 بر روی بافت های عضلانی تاثیر گذار بود و رشد سلول های جدید عضلانی را تشدید و تسهیل کرده و در نتیجه موجب افزایش تعداد گیرنده های حساس به تستوسترون در این بافت ها نیز می شود.
کسانی که از این دارو و از این ترکیب استفاده می کنند متفق القول هستند که استفاده از این ترکیب در دوره های استروئیدی موجب تقویت اثر دوره و موجب تقویت اثر داروهای استروئیدی می شود. همچنین کسانی که تجربه استفاده از این ترکیب را دارند به جرات بر این ادعای خود پافشاری می کنند که این ترکیب به تشدید چربی سوزی در بدن نیز کمک کرده و به تفکیک عضلات و به افزایش قطر عروق خونی نیز کمک شایان توجهی می کند.

تئوری های مختلف در مورد IGF1
IGF1 نیز از جمله ترکیباتی بوده است که اختلاف نظر در مورد آن زیاد است و به برخی نمونه از باورها و اعتقادات کسانی که استفاده از این دارو را تجربه کرده بودند اشاره کردیم اما داستان به همین ختم نمی شود.
عده ای اعتقاد دارند که این ترکیب نوعی اکسیر ضد پیری است و روند طبیعی پیری را به تعویق انداخته و آن را کند می کند و عده ای دیگر نیز اعتقاد بر این دارند که مصرف این ترکیب، در بهبود نسبی بیماری هایی لاعلاجی همچون پارکینسون و آلزایمر معجزه می کند و در این میان مقالات متعددی در نشریات تخصصی پزشکی به چاپ می رسد که در مورد استفاده از این ترکیب هشدار داده و اذعان می کنند که استفاده از این ترکیب می تواند به دیابت، سرطان و ژیگانتیسم (غول آسایی) بیانجامد.
در مراکز پزشکی و درمانی از این دارو در مورد کسانی که با بیماری های تحلیل برنده عضلات درگیر هستند استفاده شده و تشدید رشد قابل ملاحظه در بدن این افراد نیز مشاهده می شود. امروزه استفاده از این دارو برای به تعویق انداختن روند طبیعی پیری در مورد انسان در مراحل آزمایش و تحقیق قرار دارد و دانشمندانی که در این زمینه تحقیق و بررسی می کنند ضمن اینکه نتایج روشنی نیز از این تحقیقات اخذ کرده اند ولی کماکان استفاده از این دارو برای تقویت عضله سازی در بدن بدنسازان را عملی غیر قابل قبول و حتی غیر اخلاقی می دانند ولی با این وجود استفاده از این ترکیب در پرورش اندام، معمول و مرسوم بوده است.

چگونه از IGF1 استفاده کنیم؟
قبل از اینکه در فکر استفاده از IGF1 باشید باید این موضوع را بررسی کنید که آیا در شرایطی هستید که بتوانید از این ترکیب یعنی (R3) IGF1 استفاده بکنید و یا نه؟ (R3) به معنی طولانی بودن زنجیره پروتئینی ترکیب بوده و به این معنی است که پیوندهای پروتئینی به ترکیب اصلی فاکتور رشد شبه انسولین 1 افزوده شده است. در مورد اینکه چرا زنجیره پروتئینی به IGF1 می افزایند توضیح خواهم داد.
دز متوسط این ترکیب در حدود 60 میکروگرم الی 120 میکروگرم در روز در وعده های متعدد بوده است. بروز ناراحتی های گوارشی شدید با مصرف این دارو بسیار معمول بوده است و از جمله این ناراحتی ها می توان به اسهال شدید، استفراغ و نفخ و ... اشاره کرد.
IGF1 که در پرورش اندام مورد استفاده قرار می گیرند در اغلب موارد به صورت بسته های 1000 میکروگرم در میلی لیتر وارد بازار می شوند و با استفاده از سرنگ انسولین به راحتی می توان میزان دارویی که قرار است در هر وعده تزریق شود را اندازه گیری و تزریق کرد. هر 10 واحد از سرنگ انسولین دقیقا 100 میکروگرم IGF1 در خود خواهد داش

حقایق بالینی در مورد Igf-1


IGF-1 هورمون پپتیدی است که از 70 آمینو اسید تشکیل شده و به دسته فاکتورهای رشد شبه انسولین تعلق دارد که به طور طبیعی نیز در بدن آدمی تولید می شود. این هورمون شباهتی 50 درصدی با هورمون شناخته شده انسولین داشته و از نظر فعالیت بیولوژیکی نیز شباهت های زیادی به هورمون انسولین داشته است. IGF-1 را می توان میانجی رشد عرضی و حتی طولی در بدن دانست که رشد قدی و وزنی و حجمی دوران بلوغ را تکمیل می کند.
به مرور زمان که پا به سن می گذاریم از میزان ترشح این هورمون در بدن نیز به نحو چشمگیری کاسته می شود و صد البته شرایط بد تغذیه و آب هوا و همچنین کاهش طبیعی و یا غیر طبیعی ترشح هورمون رشد در بدن آدمی نیز میزان تولید و ترشح این هورمون پپتیدی را دچار اختلال می کند.
شاید در مورد قدرت این هورمون بد نیست به این مهم اشاره کنیم که در تشخیص آکرومگالی (غول آسایی) که در معدود مواردی به طور طبیعی و در اثر بر هم ریختن بالانس هورمونی در بدن رخ می دهد میزان ترشح این هورمون در بدن فاکتوری تعیین کننده تر از میزان ترشح هورمون رشدی بوده بوده است که همگان آن را عامل اصلی رشد قدی و آکرومگالی در انسان می دانند!
تقریبا 95 درصد از کل IGF-1 ی که در خون پرسه می زند به صورت باند شده با پروتئین بوده و در هیبت IGFBPs دیده می شوند. BP3نشان دهنده باند شدن IGF-1 با پروتئین می باشد و همانگونه که در مباحث قبلی اشاره کردیم باند شدن این هورمون با پروتئین های اضافی به افزایش چند صد در صدی نیمه عمر این دارو انجامیده و امکان بروز اثرات جادویی این هورمون را فراهم می کند.
زمانی که آدمی پا به سن می گذارد از میزان ترشح هورمون رشد در بدن کاسته شده و سطح سرمی IGF-1نیز در بدن کاهش پیدا می کند و دلیل اصلی افت حجم و قدرت بدنی و دلیل اصلی تجمع چربی زاید در بدن نیز همین مسئله یعنی بر هم خوردن تعادل هورمونی بوده است.
تحقیقات نشان داده است که افزایش سطح سرمی (از طریق نمونه های خارجی این هورمون به بدن) در مورد افرادی که در مرحله پیری قرار ندارند موجب افزایش 15 درصدی حجم عضلات و موجب افزایش 14 درصدی قدرت بدنی می شود و در صورتی که از این ترکیب در سنین پیری استفاده شود با توجه به اینکه موجب احیای قوای از دست رفته ناشی از پیری شده و بافت های عضلانی از دست رفته در نتیجه فرایند طبیعی پیری را نیز دوباره باز سازی می کند می توان افزایش حجم و افزایش قدرت 27 درصدی را پیش بینی کرد و ....
|+| نوشته شده توسط پاورلیفتر در چهارشنبه پنجم آبان 1389 و ساعت 20:50  آرشیو نظرات
 تنظیم دوره مصرف سوما‏
تنظیم دوره مصرف سوما

بی مقدمه می رویم سر اصل مطلب! هورمون رشد انسانی زمانی که با انسولین و استروئیدها و با T3 تلاقی پیدا کرده و در یک دوره با این داروها مصرف می شود کارایی بهتری از خود بر جای می گذارد. کارایی هورمون رشد زمانی که با انسولین در یک دوره مصرف می شود به شدت افزایش می یابد و کسانی که از دوره های سوما و انسولین استفاده کرده اند به تجربه نیز این مسئله را دریافته و به آن مهر تایید می زنند.

دلیل این مسئله را نیز این چنین می توان توضیح داد که مصرف هورمون رشد موجب کاهش حساسیت بدن نسبت به هورمون شناخته شده انسولین می شود. هورمون رشد در صورتی که به تنهایی مصرف شود تاثیر بسیار کمی در تشدید رشد از خود نشان خواهد داد ولی در صورتی که آن را با انسولین و استروئیدها و مخصوصا با IGF-1 همراه کنید نتیجه خارق العاده ای این دارو در تشدید رشد عضلانی خواهید گرفت.
البته این به شرطی است که اولا IGF-1 را بتوانید پیدا کنید و در ثانی نمونه هایی که یافته اید اصل باشند و در همین سلسله مقالات در مورد این ترکیب نیز به همین منوال که در مورد هورمون رشد سخن می گوییم صحبت خواهیم کرد.
تاثیر تلاقی این دو هورمون را به وضوح می توان در بدن پرورش اندام کاران عهد عتیق که نمونه های انسانی هورمون رشد که از هیپوفیز اجساد استحصال می شد و IGF-1 را مصرف می کرده اند می توان مشاهده کرد.

انسولین

مصرف انسولین را با 5 واحد در روز شروع کرده و روزانه 1 واحد به دز مصرفی خود بیافزایید تا اینکه بدن به تدریج با این دارو سازگار شده و آن را بپذیرد. زمانی که بدن با این دارو آشنا شد و خطر حساسیت به این دارو و رفتن به شوک انسولینی برطرف شد مصرف روزانه 7 الی 10 واحد انسولین در حوالی صبح و 7 الی 10 واحد از این هورمون بعد از ظهر و حوالی پس از تمرین به همراه مصرف روزانه هورمون رشد به صورتی که در همین بحث و در گفتارهای قبلی به طور واضح و روشن گفته شد بهترین نتیجه را به همراه خواهد داشت.
به دو دلیل گفته توصیه می کنیم در دوره های سوما، انسولین را اول صبح و پس از تمرین بزنید چون در هر دو مورد از این مقاطع زمانی، میزان ترشح هورمون رشد در بدن در پایین ترین حد خود می باشد و از این جهت تداخلی بین این دو هورمون نخواهد بود.

metformin

انسولینی که مصرف می کنید به مقاومت انسولینی که هورمون رشد تزریق شده از خارج، در بدن ایجاد می کند غلبه کرده و رشد را بیشتر از پیش تقویت خواهد کرد. کسانی که قصد استفاده از انسولین را ندارند می توانند سوما را به همراه Glucophage که در سیستم دارویی ایران به نام ژنریکMetformin نامیده می شود و تستوسترون مصرف کنند.
استفاده تکی از هورمون رشد که در ایران سوما نیز نامیده می شود برای دوره های کات ایده آل است ولی در صورتی که قصد عضله سازی با این هورمون را دارید استفاده از آن به صورت دوره ای و به همراه استروئیدها و انسولین و یا Metformin و IGF-1 الزامی خواهد بود.

هشدار

نیمه عمر هورمون رشد در حدود دو ساعت است. برخی ها استفاده از این هورمون در مقطع زمانی قبل از خواب را توصیه می کنند ولی این تجویز نیز از جمله تجویزهای غلط بوده است. ترشح هورمون رشد طبیعی بدن در اولین ساعات خواب افزایش می یابد و اگر سوما را قبل از خواب تزریق کنید با اور دز شدن این هورمون در بدن مواجه خواهید شد و سیستم دفاعی و ایمنی بدن نیز با مشاهده این ناهنجاری، اثر این هورمون در بدن را خنثی خواهد کرد.
برای افزایش اثر عضله سازی سوما در دوره هایی که از این هورمون استفاده می کنید می توانید یک نمونه از استروئیدهای خوراکی حاوی 17aa که خوراکی نیز هستند را در طول دوره مصرف سوما استفاده کرده و بدین ترتیب به افزایش ترشح طبیعی فاکتورهای رشد شبه انسولین (IGF-1) که از ملزومات تاثیر بهتر سوما در بدن است کمک کنید.
این نمونه از استروئیدهای خوراکی برای کبد سمی هستند و در مصرف آنها رعایت احتیاط را باید کرد ولی بنا به دلایلی که نیاز به شکافتن آن در این مبحث نیست موجب افزایش میزان ترشح فاکتورهای رشد شبه انسولین در بدن می شود و منظور از مصرف این دسته از استروئیدها به همراه دوره های سوما نیز گرفتن این اثر از این دسته از داروها بوده است. ار جمله شناخته شده ترین این دسته از داروها می توان به دیانابول اشاره کرد.

استفاده از تستوسترون و یک نکته

همچنین به جای استروئیدهای خوارکی می توان از تستوسترون نیز استفاده کرد و دوره ای متشکل از تستوسترون، سوما و انسولین تنظیم کرد. در صورتی که از تستوسترون استفاده می کنید بهتر خواهد بود که قبل از شروع مصرف سوما، از استرهای طولانی اثر تستوسترون استفاده کرده و سطح سرمی تستوسترون در خون را بالا برده و آنگاه مصرف سوما را شروع کنید. چرا که سوما داروی گران قیمتی است و در مورد این دارو نمی توان شیوه آزمون و خطا را به اجرا گذاشته و یا بیگدار به آب زد.
استفاده از استرهای طولانی اثر تستوسترون به مدت دو هفته قبل از شروع مصرف سوما برای بالا بردن سطح سرمی تستوسترون در خون و برای آماده کردن زمینه برای تزریق سوما ضروری خواهد بود و همین ریزه کاری هاست که تفاوت اثری که ورزشکار دیمی کار ایرانی و ورزشکار مسلح به علم اروپایی و آمریکایی از سوما می گیرد را رقم می زند.
بسته به هدفی که از دوره دارید می توانید دز داروهای کمکی همانند انسولین و تستوسترون را معین کنید. اگر قصد حجم دارید می توانید دز آندروژن و انسولین را زیاد انتخاب کنید و اگر قصد حجم خشک دارید می توان دز آندروژن را کمتر و دز انسولین را کمتر انتخاب کرده و تا حدودی دز سوما را افزایش دهید.

T3

T3 نیز یکی دیگر از هورمون هایی است که اگر به کات شدن توام با حجم علاقه مند هستید باید در کنار سوما و در مصرف دوره ای این دارو به قصد حجم استفاده شود. چرا که سوما همچنین موجب کاهش ترشح این هورمون از غده تیروئید می شود.
T3 را باید در دوره های کوتاه مدت مصرف کرد چرا که موجب به هم ریختن بالانس غدد مترشحه داخلی می شود. از معجزاتی که هورمون رشد در خود دارد می توان به افزایش حجم خشک عضلانی در مصرف دوره ای آن با انسولین و استروئیدها اشاره کرد. چیزی که از مصرف تکی انسولین و استروئیدها نمی توان انتظار داشت.
استفاده از هورمون رشد همچنین در جوان تر کردن و شاداب تر کردن پوست و سوزاندن چربی های مزاحم و سمج و تناسب اندام نیز موثر واقع شده است و همچنین کسانی که از این هورمون استفاده می کنند با بهبود خلق و خو و تقویت روحیه رو به رو می شوند ضمن اینکه در مورد عوارض جانبی این دارو نیز در کتب پزشکی هشدارهایی داده شده است و در ابتدای این سلسله در مورد سوما و قبل از اینکه وارد بحث در مورد این هورمون شویم به آنها اشاره کردیم.

نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر